REKLAMA
Znaleziono 988 wyników
Rusza produkcja w pierwszej w Polsce nowoczesnej i bezodorowej biometanowniartykuł
Pokaż artykuł
Rusza produkcja w pierwszej w Polsce nowoczesnej i bezodorowej biometanowni
Pierwsza w Polsce nowoczesna, bezodorowa biometanownia w ciągu najbliższych 4 tygodni rozpocznie produkcję biometanu na potrzeby polskiej gospodarki. Będzie on wykorzystywany w transporcie.
W Polsce uruchomiono najnowocześniejszą w Europie baterię koksownicząartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce uruchomiono najnowocześniejszą w Europie baterię koksowniczą
W Polsce uruchomiono najnowocześniejszą w Europie baterię koksowniczą. 12 maja w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, należącej do JSW KOKS SA (Grupa Kapitałowa JSW), odbyło się uroczyste rozpalenie masywu ceramicznego nowo wybudowanej baterii koksowniczej nr 4. To wydarzenie oznacza przejście do finalnego etapu inwestycji – obsadzenia komór baterii węglem i rozpoczęcia produkcji koksu.
W Poznaniu zostanie zamontowany pierwszy europejski komputer kwantowy EuroQCS-Polandartykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu zostanie zamontowany pierwszy europejski komputer kwantowy EuroQCS-Poland
Wspólne Przedsięwzięcie w dziedzinie Europejskich Obliczeń Wielkiej Skali. EuroHPC JU oraz firma AQT podpisały kontrakt, którego efektem będzie instalacja w Polsce komputera kwantowego EuroQCS-Poland. Maszyna uruchomiona zostanie w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym afiliowanym przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN (PCSS), gdzie zostanie zintegrowana z infrastrukturą HPC. Pozwoli to również na zdalny dostęp do nowego komputera krajowym użytkownikom poprzez działającą krajową sieć naukową PIONIER.
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNTartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNT
Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały umowę z PROZAP sp. z o.o., (spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty), na wykonanie projektu drugiej, nowej instalacji do produkcji trotylu (TNT). Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na TNT zgłaszane przez partnerów zagranicznych oraz wpisuje się w strategiczne potrzeby związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemii
QEMETICA, międzynarodowa grupa chemiczna z polskim kapitałem, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biznesu solnego na rzecz międzynarodowej firmy solno-nawozowej K+S. Wartość transakcji ma wynieść ok. 1,5 – 1,6 mld zł. Środki pozyskane ze sprzedaży QEMETICA przeznaczy na wzmocnienie pozycji finansowej Grupy oraz wsparcie dalszego rozwoju. Spółka uruchamia nowy segment działalności – Resource Recovery, którego głównym celem będzie wykorzystanie odpadów jako źródła energii. W połączeniu z międzynarodową ekspansją biznesu ma to wzmocnić odporność Grupy na wysokie ceny energii w Europie i zwiększyć jej konkurencyjność.
Barycka 7inwestycja
Pokaż inwestycję
Barycka 7
Wrocław, Śródmieście, Barycka 7
Nowe miejsca pracy. JAS-FBG S.A. otwiera nowy magazyn w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. JAS-FBG S.A. otwiera nowy magazyn w woj. śląskim
Kolejna nowa inwestycja firmy JAS-FBG S.A. w województwie śląskim, jednego z wiodących operatorów logistycznych na rynku polskim i nielicznych dużych firm branży TSL z wyłącznie polskim kapitałem.
HABA-Beton Polska inwestuje w fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
HABA-Beton Polska inwestuje w fabrykę w woj. opolskim
Kolejna inwestycja w gminie Ujazd, w województwie opolskim. Firma HABA-Beton Polska zainwestuje 12,8 mln zł, ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).
Polska firma OMIS S.A. rozbuduje fabrykę w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma OMIS S.A. rozbuduje fabrykę w Ostrołęce
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej części Polski. Firma OMIS S.A. otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (W-MSSE) decyzję o wsparciu swoich projektów inwestycyjnych. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Nowe stacje II linii metra – kolejny etap pracartykuł
Pokaż artykuł
Nowe stacje II linii metra – kolejny etap prac
Trwa budowa trzech stacji warszawskiego metra. Obecny etap prac na ostatniej części M2 obejmuje perony, tunele i stację techniczno-postojową Mory, z której będą ruszały pociągi.
Co słychać na budowie trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory? [FILM]
Trwa budowa ostatnich trzech stacji drugiej linii warszawskiego metra. Obecny etap prac na ostatniej części M2 obejmuje perony, tunele i stację techniczno-postojową Mory, z której będą ruszały pociągi.
7R inwestuje w Gliwicach. Powstanie wiele nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
7R inwestuje w Gliwicach. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Kolejna inwestycja firmy 7R w województwie śląskim. Spółka rozpoczyna realizację projektu przy węźle autostradowym A1 i A4 Gliwice-Sośnica. 7R Gliwice Park I zaoferuje przyszłym najemcom łącznie ok. 40 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.
Dino postawi 3 tys. recyklomatów w całej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dino postawi 3 tys. recyklomatów w całej Polsce
Największa polska sieć sklepów Dino postawi 3 tys. recyklomatów w całej Polsce. Przed podjęciem decyzji o wyborze dostawcy maszyn Dino Polska przeprowadziło kompleksowe testy recyklomatów, które trwały ponad rok. Sieć przeprowadziła nawet test maszyny w temperaturze sięgającej -25 °C, czyli poniżej określonej dla modelu granicy -20°C, potwierdzając jej niezawodność w trudnych warunkach.
Wrocław: Nowe ekologiczne osiedle Allium od Inwestgrupyartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowe ekologiczne osiedle Allium od Inwestgrupy
Już od starożytności "Allium" kojarzył się ze zdrowiem i pozytywnym odziaływaniem na człowieka. Taki...
Wrocław: Nyska Residence – rusza drugi etap budowy apartamentów w miejscu hal na Tarnogaju [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nyska Residence – rusza drugi etap budowy apartamentów w miejscu hal na Tarnogaju [WIZUALIZACJE]
Deweloper Lech-Pol etapuje inwestycję przy ulicy Nyskiej i zmienia oblicze tej okolicy. Oferuje pona...
Dolny Śląsk: PKP Energetyka uruchomiła największy trakcyjny magazyn energii w Europieartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: PKP Energetyka uruchomiła największy trakcyjny magazyn energii w Europie
PKP Energetyka S.A. uruchomiła największy trakcyjny magazyn energii w Europie, zlokalizowany w Garbc...
Nowa hala serwisowa Kolei Dolnośląskich w Legnicy coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa hala serwisowa Kolei Dolnośląskich w Legnicy coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
Prace nad rozbudową zaplecza technicznego Kolei Dolnośląskich w Legnicy nabierają tempa. Spółka odeb...
[Kraków] Osiedle "Zaułek Onyx"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle "Zaułek Onyx"
Kraków, Krowodrza
Lubelska 112, Wrocławinwestycja
Pokaż inwestycję
Lubelska 112, Wrocław
Wrocław, Fabryczna, Lubelska 112
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.
REKLAMA